Szkolenie zarządzanie konfliktami

 
Konflikty są nieodzowną częścią relacji, także biznesowych. Tam, gdzie towarzyszą nam emocje, pojawiają się sytuacje sporne, które mogą przeradzać się w konflikty. Im dłuższe i głębsze spory i nieporozumienia, tym trudniej nam funkcjonować efektywnie i być zmotywowanym do pracy. Szkolenie dla firm z zakresu zarządzania konfliktami pozwala poznać najważniejsze mechanizmy wpływające na pojawienie się i trwanie konfliktu, strategie postępowania oraz techniki rozwiązujące konflikty. Podczas przygotowania szkoleń korzystam z doświadczenia towarzyszenia wielu zespołom w rozwiązywaniu sytuacji spornych.

Metodyka szkolenia

Jako wieloletni praktyk facylitator i trener nieustannie poszerzam swój warsztat pracy korzystając z metod, technik i narzędzi odpowiednio dobranych do potrzeb klienta (zespołu, grupy czy organizacji). Konflikty w zespole czy organizacji mogą przybierać różnorodne formy, dlatego w pierwszym kroku przygotowując szkolenie badam potrzeby szkoleniowe uczestników, tak aby zaproponowane treści były adekwatne do wyzwań.
Następnie tworzę szkolenie/warsztaty korzystając między innymi z:
 • Koncepcji Non Violent Communication (potrzeby a strategie ich zaspakajania, metoda 4 kroków, język serca a język agresji);
 • Analizy Transakcyjnej (transakcje ukryte a konflikty, gry psychologiczne);
 • Treningu Asertywności (postawa „ja jestem ok, Ty jesteś ok” versus postawy agresywne i uległe);
 • Wpływie konieczności zaspakajania indywidualnych potrzeb na proces podejmowania decyzji
 • Modelu Kwadratu Komunikacyjnego F. Schulza von Thuna (komunikat wypowiedziany a komunikat usłyszany);
 • Gier statusowych;
 • Technik rozwiązywania konfliktów w oparciu o NVC i techniki twórczego rozwiązywania problemów.

Efekty szkolenia

Efektem szkolenia jest bardziej świadome zarządzanie konfliktami, tj.:
 • wiedza o mechanizmach i etapach powstawania konfliktów; rozróżnienie między potrzebami a strategiami ich zaspakajania;
 • świadomość automatyzmów własnych reakcji na sytuacje konfliktowe;
 • możliwość wyboru dostępnych strategii działania w przypadku rozpoznania konfliktu;
 • stosowanie technik rozwiązywania konfliktu adekwatnie do problemu;
 • zapobieganie konfliktom poprzez wzmocnienie umiejętności komunikacyjnych (wyrażanie potrzeb, asertywność, wzmacnianie komunikacji na poziomie transakcji jawnych Dorosły funkcjonalny – Dorosły funkcjonalny).

MARKI, KTÓRE SKORZYSTAŁY ZE SZKOLEŃ DLA FIRM

Dzięki szkoleniom dla firm szytym na miarę, mogłam świadczyć usługi szkoleniowe dla szerokiej gamy klientów: od dużych, międzynarodowych korporacji po małe i średnie przedsiębiorstwa, w tym firmy rodzinne oraz fundacje. Szkolenia dla firm prowadzę także w formie szkoleń online, co jest często wykorzystywane w przypadku zespołów rozproszonych lub jeśli udział w szkoleniu wymaga przemieszczania się dużej grupy osób.
 • logo adampol
 • logo little chef
 • logo fundacji samodzielność od kuchni
 • logo firmy barry callebaut
 • logo bloom partners
 • logo coats
 • logo azymut consulting
 • logo wszechnicy uniwersytetu jagiellońskiego
 • logo international trainers and facilitators federation
 • logo 11muz

DOŚWIADCZENIE SZKOLEŃ DLA FIRM

Jako trener działam od 2015 roku i współpracuję z różnorodnymi grupami. Prowadzę szkolenia dla firm rozwijające kompetencje przywódcze, wzmacniające umiejętność efektywnego komunikowania się i rozwiązywania konfliktów, usprawniające współpracę w zespole, dla przyszłych trenerów w ramach kursów trenerskich i szkoleń typu Train The Trainer, przygotowujące managerów do zarządzania zmianą.
 

NAPISZ DO MNIE

Jeśli chcesz więcej wiedzieć o tym, kim jest facylitator, na czym polega praca facylitatora/facylitatorki, czym jest facylitacja, zapraszam do kontaktu. Jeśli interesują Cię warsztaty i facylitacja dla firm (warsztaty projektowe, warsztaty strategiczne, warsztaty z komunikacji, warsztaty zarządzania zmianą i warsztaty usprawniające współpracę w zespole) skorzystaj z formularza kontaktowego. A może szkolenia z przywództwa, zarządzania zmianą, komunikowania się, rozwiązywania konfliktów? Napisz do mnie!

  Twoje dane osobowe, kliknij aby sprawdzić w jakim celu je przetwarzam

  Klauzula informacyjna
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu. Administratorem danych jest Sunday Morning Doradztwo Personalne Aleksandra Bukowska z siedzibą w Łodzi, ul. Bałtycka 32b/22. Dane przesłane w formularzu będą przetwarzane zgodnie z przepisami prawa, w szczególności ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. i rozporządzenia ogólnego o ochronie danych osobowych (Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04),do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności. Ponadto dane będą przechowywane przez okres przedawnienia roszczeń celem ewentualnego wykazania prawidłowego ich przetwarzania. Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny. Brak zgody na przetwarzanie danych osobowych uniemożliwia świadczenie usług lub kontakt z Państwem. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, sprostowania, usunięcia, jak również ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania oraz przeniesienia danych.
  Przysługuje Państwu również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego dla przetwarzania danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.
  Państwa zgoda może być wycofana w dowolnym momencie, nie wpływa to na wcześniejszą zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych osobowych. Dane kontaktowe do Administratora Państwa danych osobowych są takie jak na wstępie, dodatkowo można się skontaktować poprzez formularz kontaktowy pod adresem https://abukowska.pl

  https://abukowska.pl/legalne-kasyna-internetowe/