Poznaj magię facylitacji

Facylitacja to metoda pracy z grupami wspierająca efektywną dyskusję i pracę zespołu. Polega na zaproszeniu na spotkanie/warsztat facylitatora, który za pomocą odpowiednio dobranych narzędzi i technik pracy zespołowej przeprowadzi zespół do zaplanowanego efektu spotkania czy warsztatu. 

 

Jest niezwykle pomocna w sytuacji, gdy chcemy:

Przykładowe realizacje

Cykl warsztatów z kadrą managerską i pracownikami (ok. 20 osób) firmy rodzinnej Laboratorium Drogowe W. Bogacki poprzedzony badaniem ankietowym, zakończony wdrożeniem usprawnień w zespole.

Adaptacja organizacji w fabryce BSH w Łodzi do wymagań koncernowych – grupa docelowa: top management obszaru produktowego, dyrektorzy fabryk, kierownicy działów (ok. 30 osób).

logo eko butik(1)

Cykl warsztatów dla kadry managerskiej firmy Adampol SA – warsztaty z wykorzystaniem analizy SWOT, design thinking, twórczych metod rozwiązywania problemów (ok. 60 osób).

Cykl spotkań z pracownikami, podsumowujących wyniki badania satysfakcji pracowników firmy Coats Polska – warsztaty z wykorzystaniem metody strategicznego planowania działań (ok. 40 osób).

logo eko butik(2)

Warszat facylitowany metodą Open Space Technology dla 150 pracowników Banku PKO BP w celu zdefiniowania rozwiązań zmierzających do usprawnienia komunikacji między działami.

zdjęcie grupy ludzi, którzy tworzą kreatywne rzeczy

Trening twórczości dla lokalnych przedsiębiorców organizowany przez International Trainers and Facilitators Federation (12 osób).

Chcesz wiedzieć więcej o tym, czym jest facylitacja?

Zapraszam na mój kanał YT, na którym o niej opowiadam w cyklu "Alfabet Facylitacji"

Doświadczenie w szkoleniach dla firm

0

LAT

zarządzania zmianą i projektami w międzynarodowej organizacji

0

LAT

lat facylitowania spotkań i warsztatów

0

LAT

prowadzenia szkoleń

PONAD

0

GODZIN

szkoleniowych, warsztatowych i facylitacji

PONAD

0

zadowolonych uczestników

Marki, które skorzystały ze szkoleń dla firm

Referencje

Z Olą współpracuję zlecając jej prowadzenie szkoleń dla trenerow dla Fundacji ITFF. Zawsze podchodzi z dużym zaangażowaniem do projektowania i realizacji szkoleń. Nie oszczędza swojej wiedzy i doświadczenia – hojnie dzieli się z uczestnikami. Jest doceniana za empatię i uważność. Polecam Olę jako trenera facylitacji, komunikacji.

Karolina Mikołajczak

Współpracuję z Olą od ponad roku.
Miałam przyjemność uczestniczyć na szkoleniach Oli – zarówno stacjonarnych jak i w wersji online. Jest świetnym trenerem, który potrafi skupić na sobie uwagę uczestników również przy szkoleniach online, a także wychwycić momenty wycofania się uczestnika i odpowiednio wprowadzić go do grupy. To niezwykle cenna umiejętność. Przy tym sporo kreatywności, burzy mózgów, swobody i POZYTYWNEGO NASTAWIENIA!

Marysia Olejniczak

Bardzo cenię sobie współpracę z Olą jako trenerką i facylitatorką. Jest uważna na potrzeby uczestników procesu, proponowane przez nią narzędzia i ćwiczenia wspierają proces. A do tego Ola jest bardzo pozytywną osobą i wprowadza przyjazną atmosferę. Miałam okazję uczestniczyć również w zajęciach on-line i nawet na wirtualnej sali szkoleniowej Ola znalazła sposób na aktywizację „ruchową” uczestników Polecam bardzo!

Karolina Fijołek-Głowacka

Ola to bardzo dobry i konkretny trener facylitacji. Ja akurat miałam okazji uczyć się tego fachu na Jej szkoleniu. Dostałam narzędzia i wiarę, że wystarczy wiedza, dobre narzędzia oraz uważność i empatia w stosunku do ludzi i można wypracować bardzo kreatywne rozwiązania biznesowych problemów. Polecam 🙂

Sylwia Michalska

Bardzo rekomenduję spotkania z Olą, jej formy wsparcia nas ludzi a także ludzi w zespołach i w organizacjach. Empatia na 1. miejscu oraz efektywne metody pracy oparte o doświadczanie 👌Przy tym lekkość i rodzaj luzu, który powoduje, że pracujemy bez spinki a skutecznie. Polecam 10/10

Iza Nowaczyk

Wysoki poziom merytoryczny prowadzonych szkoleń ogrom wiedzy profesjonalizm osoby prowadzącej. Empatyczne podejście do uczestników szkolenia, otwartość i komunikatywność.

Dariusz Łuczak

Od trzech lat pracujemy z Aleksandrą w firmie i w fundacji nad trudnymi tematami, strategiami, pivotami biznesowymi. Potrafi skupić zespół tak, byśmy szybko i sprawnie znaleźli rozwiązania. Sesja prowadzona jest z poczuciem humoru, a jednocześnie głęboką wiedzą i zapanowaniem nad procesem – zanim się obejrzymy jest koniec sesji i poczucie sukcesu. Po sesji z Olą mamy to świetne poczucie siły i kreatywności, która w nas drzemie.

Katia Roman - Trzaska