Facylitatorka | Trenerka - ALEKSANDRA BUKOWSKA


Bycie facylitatorką i trenerką to moje osobiste powołanie – chcę dzielić się wiedzą i wspierać zespoły w osiąganiu maksymalnych efektów. Facylituję, także w formie online: warsztaty projektowe, warsztaty strategiczne, warsztaty z komunikacji, warsztaty zarządzania zmianą i warsztaty usprawniające współpracę w zespole. Jako facylitatorka ułatwiam zespołowi skupić się na celu, angażuję wokół wspólnie wypracowanego rozwiązania.
Jako trenerka szkolę z przywództwa, zarządzania zmianą, komunikowania się, rozwiązywania konfliktów. Treści szkoleń opieram o moje wieloletnie doświadczenie pracy z zespołami projektowymi, a także o zdobywaną przeze mnie na bieżąco wiedzą z zakresu Analizy Transakcyjnej (AT), Komunikacji opartej na empatii (NVC) oraz Lean Change Management. Jako trenerka i facylitatorka wykorzystuję narzędzia dramy stosowanej i techniki kreatywnem które wspierają proces edukacyjny. Wspieram menadżerów, zespoły i organizacje w byciu jak najlepszą swoją wersją. Szkolę i facylituję także online za pomocą dostępnych platform.

Aleksandra Bukowska

Facylitatorka | Trenerka


CO ROBIĘ? CZYM SIĘ ZAJMUJĘ
Jestem facylitatorką i trenerką z kilkunastoletnią praktyką pracy z zespołami. Uwielbiam facylitację, w tym facylitację online, ponieważ dzięki jej narzędziom zespoły przekonują się, jak wiele mają dobrych pomysłów i jak wspaniale potrafią ze sobą współpracować. Facylituję , także w formie online: warsztaty projektowe, warsztaty strategiczne, warsztaty z komunikacji, warsztaty zarządzania zmianą i warsztaty usprawniające współpracę w zespole. Spełniam się również jako trenerka, ponieważ podczas szkoleń dla firm zachęcam i motywuję do zmiany i rozwoju. Szkolę z przywództwa, zarządzania zmianą, komunikowania się, rozwiązywania konfliktów. Wspieram menedżerów, aby wykorzystywali swój potencjał do zarządzania zespołami i rozwijali się w swojej roli.

C odziennie spotykam się z wieloma osobami - dużo razem rozmawiamy, dyskutujemy, wypracowujemy wspólne wnioski, uczymy się nawzajem od siebie. Jako facylitatorka wspieram zespoły i organizacje w efektywnej pracy – podjęciu decyzji, wygenerowaniu pomysłów, przeprowadzeniu zmiany. Jako trenerka uczę świadomego komunikowania się, odważnego podejmowania decyzji, pewnego wkraczania na drogę zmiany, czerpania z konfliktów tego, co najbardziej wartościowe, rozwiązywania problemów w skuteczny sposób i wielu innych rzeczy…
MOJA MISJA
W ierzę, że organizacje są tak silne, jak mocni są ludzie, którzy do nich należą. Pracownicy mają niesamowity potencjał, który można rozwijać poprzez wzajemny dialog - rozmowę i słuchanie. Narzędzia, które proponuję organizacjom, umożliwiają bycie w ciągłym dialogu z pracownikami, budują atmosferę zaufania i otwartości, a co za tym idzie sprzyjają osiąganiu sukcesu w sposób naturalny i łagodny. Moim celem jest, aby każdy uczestnik był wysłuchany oraz aby produkt końcowy naszej współpracy znalazł uznanie wśród tych, którzy nad nim pracowali.
OLA PRYWATNIE
P rywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą. Uwielbiam psy, wiosnę i ….wyzwania. Codziennie uczę się i dowiaduje czegoś nowego o sobie. I nieustannie jestem zaskakiwana!

POBIERZ CV
Moje największe marzenie... Świat, w którym ludzie słuchają się wzajemnie z ciekawością i otwartością, i respektują swoje potrzeby oraz swoją różnorodność.

OFERTA


Facylitacja, warsztaty z zastosowaniem facylitacji i szkolenia z kompetencji społecznych i przywództwa to główne elementy mojej oferty. Facylituję , także w formie online: warsztaty projektowe, warsztaty strategiczne, warsztaty z komunikacji, warsztaty zarządzania zmianą i warsztaty usprawniające współpracę w zespole. Prowadzę szkolenia z przywództwa, zarządzania zmianą, komunikowania się, rozwiązywania konfliktów. Przygotowuję również przyszłych trenerów do pracy podczas kursów trenerskich, warsztatów rozwojowych i szkoleń „train the trainer”. Wspieram menadżerów w rozwoju ich roli i ich zespołów. Pomagam organizacjom optymalnie funkcjonować dzięki projektowaniu procesów biznesowych.

Facylitacja to proces ułatwiający zespołom osiągnięcie zamierzonego efektu. Może być stosowana zarówno podczas krótkich spotkań (np. podsumowujących działania w projekcie), jak i długich warsztatów, gdzie omawiana jest strategia czy cele biznesowe. W roli facylitatorki wypracowuję z grupą uzgodniony wcześniej efekt (np. nowy produkt, decyzję, plan działań w projekcie) i wspieram dynamikę grupy, aby zapewnić najlepsze warunki pracy. Facylitację stosuję także online, co jest przydatne w sytuacji dużych grup, pochodzących z różnych obszarów, aby zminimalizować konieczność podróżowania. Facylituję warsztaty projektowe, warsztaty strategiczne, warsztaty z komunikacji, warsztaty zarządzania zmianą i warsztaty usprawniające współpracę w zespole i inne zagadnienia, w ramach których zespół ma wypracować wspólnie uzgodniony efekt. Jako trenerka i facylitatorka wykorzystuję narzędzia dramy stosowanej i techniki kreatywnej, które wspierają proces edukacyjny.
Jako trenerka szkolę z przywództwa, zarządzania zmianą, komunikowania się, rozwiązywania konfliktów. Treści szkoleń opieram o moje wieloletnie doświadczenie pracy z zespołami projektowymi, a także o zdobywaną przeze mnie na bieżąco wiedzą z zakresu Analizy Transakcyjnej (AT), Komunikacji opartej na empatii (NVC) oraz Lean Change Management. Jako trenerka i facylitatorka wykorzystuję narzędzia dramy stosowanej i techniki kreatywne, które wspierają proces edukacyjny. Wspieram menadżerów, zespoły i organizacje w byciu jak najlepszą swoją wersją.

DOŚWIADCZENIE

Jestem facylitatorką i trenerką z kilkunastoletnią praktyką pracy z zespołami. Przez wiele lat wspierałam obszar rozwoju organizacji i zarządzania zmianą w ramach międzynarodowej korporacji. Zarządzałam tam projektami szkoleniowymi, działaniami z zakresu komunikacji wewnętrznej i optymalizacją procesów biznesowe z wykorzystaniem narzędzi Lean Management. Podczas licznych warsztatów facylitowanych wspierałam zespoły i działy w definiowaniu strategii, celów, obszarów rozwojowych i kroków projektowych. Od 2015 roku prowadzę szkolenia przywództwa, zarządzania zmianą, komunikowania się, rozwiązywania konfliktów. Przygotowuję również przyszłych trenerów do pracy podczas kursów trenerskich, warsztatów rozwojowych i szkoleń „train the trainer”. Na sali szkoleniowej spędziłam około 2500 godzin.

MARKI DLA KTÓRYCH PRACOWAŁAM


W pracy z klientem stosuję narzędzia facylitacji oraz programy szkoleniowe szyte na miarę. Dbam o to, by szkolenia dla firm były przygotowane adekwatnie do oczekiwań i potrzeb grupy docelowej. Prowadzę także szkolenia dla menadżerów, dzięki którym mogą oni rozwijać się w swojej roli, pogłębiać wiedzę i wspierać swoje zespoły w osiąganiu efektów. Prowadząc facylitację dla firm i zespołów dbam o uzgodnienie efektów i dobranie takich narzędzi, dzięki którym efekt będzie osiągnięty. Facylitacja spotkania czy warsztatu pozwala na osiągnięcie efektów w optymalnym czasie z uwzględnieniem potrzeb wszystkich uczestników.
 • logo adampol
 • logo little chef
 • logo fundacji samodzielność od kuchni
 • logo firmy barry callebaut
 • logo bloom partners
 • logo coats
 • logo azymut consulting
 • logo wszechnicy uniwersytetu jagiellońskiego
 • logo international trainers and facilitators federation
 • logo 11muz

PRZYKŁADOWE WYDARZENIA


Zależy mi na promowaniu facylitacji, w związku z tym chętnie biorę udział w wydarzeniach, na których mogę o niej opowiadać. Podczas warsztatów prezentuję techniki i narzędzia, opowiadam o zaletach facylitacji i jej możliwych zastosowaniach. Dzielę się doświadczeniem facylitatorki, prezentuję case study z warsztatów dla firm, zapraszam do doświadczania facylitacji „na własnej skórze”.

Chcesz zobaczyć jak pracuję i wspieram firmy i ich pracowników? Działam metodą FACYLITACJI, która UŁATWIA porozumiewania się i pracy w zespole. Zajrzyjcie za kulisy moich działań, konferencji w których biorę udział. Możecie zobaczyć jak wygląda praca facylitatora. Czym różni się od szkolenia? Wiem, że rozwiązania są w Twojej organizacji, wystarczy tylko wesprzeć Ciebie i Twoich pracowników, aby je znaleźli i wdrożyli. Tym właśnie zajmuje się facylitacja. Zapraszam do obejrzenia jej świata.

REFERENCJE


Zapraszam do zapoznania się z opiniami klientów na temat prowadzonych przeze mnie warsztatów, szkoleń i facylitacji. Czuję ogromną satysfakcję, kiedy mogę wspierać organizacje swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu przywództwa, komunikacji, rozwiązywania konfliktów, zarządzania zmianą i usprawniania współpracy i procesów.

 • FLCD Dryers Factory Director
  W okresie od stycznia 2016 do grudnia 2016 pani Aleksandra Wójt realizowała dla Fabryki Suszarek FLCD – BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego w Łodzi – kompleksowy projekt zarządzania zmianą oraz facylitację serii warsztatów dla pracowników, menadżerów średniego i wyższego szczebla. Obie usługi zostały wykonane w pełni profesjonalnie, z należytą dbałością oraz z poszanowaniem wartości firmy. W trakcie realizacji zadań mogłem zaobserwować dodatkowo wysoką kreatywność, znajomość narzędzi pracy z zespołem oraz koncentrację na wynik. Polecam panią Wójt jako profesjonalną facylitatorkę i specjalistkę zarządzania zmianą.
  FLCD Dryers Factory Director
  BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. Z O.O
 • Dyrektor Fabryki Janusz Krzyżowski
  W okresie od stycznia 2014 do grudnia 2016 pani Aleksandra Wójt realizowała dla fabryki zmywarek BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego w Łodzi facylitację serii workshopów dla menadżerów średniego i wyższego szczebla dotyczących: budowania zespołu, planowania strategicznego i rozwoju fabryki, kreatywnego rozwiązywania problemów, podsumowania działań po projektach. Pani Wójt wspierała również procesy zarządzania zmianą w działaniach należących do fabryki, co wpłynęło na usprawnienie współpracy. Polecam panią Wójt jako profesjonalną facylitatorkę i specjalistkę zarządzania zmianą. Realizowane usługi były wykonane profesjonalnie i z należytą starannością.
  Dyrektor Fabryki Janusz Krzyżowski
  BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. Z O.O
 • Detlef Schulze Head of Production
  From September 2015 till October 2016 Mrs. Aleksandra Wójt was responsible for change management process within three organization units, aiming to improve cooperation level. Based on the defined targets change management process included following activities: two internal cooperation satisfaction surveys, two workshops facilitation for top and middle management representatives, follow up measures. Change management process was conducted very professionally, with an appropriate care and a right concern  for the participants. Mrs. Wójt is very proactive open and flexible towards customer's needs, she cares for honest and respectful relationships in the team she works with and is very sensitive for intercultural aspects. Mrs. Wójt communicates easily, is goal oriented, trustworthy and reliable.
  Detlef Schulze Head of Production
  BSH HAUSGERATE GMBH
 • Dyrektor oddziału w Łodzi Olivier Giersberg
  Potwierdzam, ze Pani Aleksandra Wójt przygotowała i przeprowadziła następujące szkolenia dla pracowników BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego w Łodzi:
  • zarządzanie zmianą (dla specjalistów i koordynatorów; 16 h wraz z trenerem współprowadzącym),
  • moderacje poziom podstawowy (1 grupa otwarta, szkolenie 8 h, szkolenie prowadzone samodzielnie)
  Panie Aleksandra posiada wysokie kompetencje interpersonalne oraz merytoryczne w zakresie prowadzenia i moderowania grup szkoleniowych. Z łatwością nawiązuje kontakt z grupą. Prowadzone przez nią szkolenia są wysoko ocenione merytorycznie przez uczestników. Doceniony jest szczególnie profesjonalizm Pani Aleksandry.
  Dyrektor oddziału w Łodzi Olivier Giersberg
  BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. Z O.O
 • Iza Nowaczyk
  Olę poznałam kilka lat temu, kiedy z ramienia B/S/H realizowała jeden z pierwszych innowacyjnych projektów w Łodzi, dbając o to aby powstał efekt synergii na linii edukacja i biznes. Zapamiętałam kobietę w czerwonej sukience, która przekonała te 2 światy do tego, że można uwspólniać wizję, zaplanować i zrealizować działania z sensem. Dziś Ola realizuje projekty pod własną marką, facylitując i usprawniając procesy oraz inspirując ludzi do myślenia inaczej. Zapraszam Olę do współpracy z klientami Koncepcji, bo mam zaufanie do jej kompetencji. Wiem, że zadba w 100 % o efektywność procesu oraz o wizerunek mojej firmy, którą reprezentuje. Cenię Olę za wychodzenie poza schemat, zaangażowanie i odpowiedzialność. Ola buduje relacje oparte na szacunku, otwartości i zaufaniu. Polecam i rekomenduję taką współpracę.
  Iza Nowaczyk
  Koncepcja
 • Prezes Zarządu Maciej Kocurek
  Z Panią Aleksandrą Wójt współpracowaliśmy w ramach facylitacji warsztatów metodą Open Space i szkolenia z zakresu zarządzania projektami organizowanych dla naszych klientów. Pani Aleksandra Wójt prowadziła również otwarte warsztaty w ramach Konferencji Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego „Zmiana strategii, organizacja struktury, optymalizacja procesów – zastosowanie facylitacji w biznesie.”, której patronem merytorycznym było International Association of Facylitators. Zarówno warsztaty jak i szkolenie były przygotowane z należytą starannością oraz troską o wartość dodaną dla uczestników, którzy pozytywnie ocenili pracę Pani Aleksandry Wójt w ankietach ewaluacyjnych. Kompetencje Pani Aleksandry Wójt, jej styl pracy oraz wartości przez nią reprezentowane są dla nas podstawą do kontynuowania współpracy.
  Prezes Zarządu Maciej Kocurek
  Wszechnica Uniwersytetu Jagiellońskiego
15 maja 2023

Emocje a mediacje porozumieniowe

Nazwanie emocji jest wyzwaniem. A zauważenie reakcji z ciała to już level master. Dlaczego to piszę? Zazwyczaj podczas premediacji (prowadzonej w ramach przygotowań do mediacji właściwych) […]
25 kwietnia 2023

Jesteś managerem czy mamagerem?

„Oni tego jeszcze nie potrafią”, „To im nie wyjdzie”, „Oni będą zawsze potrzebować mojej pomocy” – brzmi Wam znajomo? Bo dziś będzie o „mamagerze”, strategii matkowania […]
18 kwietnia 2023

Zarządzanie zespołem i … kopytka?

To nie jest wbrew pozorom tekst o kulinariach. Choć przepadam za tymi kluskami, to nie będę podawać na nie przepisu ani polecać restauracji, w których można […]
 

NAPISZ DO MNIE


Jeśli chcesz więcej wiedzieć o tym, kim jest facylitator, na czym polega praca facylitatora/facylitatorki, czym jest facylitacja, zapraszam do kontaktu. Jeśli interesują Cię warsztaty i facylitacja dla firm (warsztaty projektowe, warsztaty strategiczne, warsztaty z komunikacji, warsztaty zarządzania zmianą i warsztaty usprawniające współpracę w zespole) skorzystaj z formularza kontaktowego. A może szkolenia z przywództwa, zarządzania zmianą, komunikowania się, rozwiązywania konfliktów? Napisz do mnie!

  Twoje dane osobowe, kliknij aby sprawdzić w jakim celu je przetwarzam

  Klauzula informacyjna
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu. Administratorem danych jest Sunday Morning Doradztwo Personalne Aleksandra Bukowska z siedzibą w Łodzi, ul. Bałtycka 32b/22. Dane przesłane w formularzu będą przetwarzane zgodnie z przepisami prawa, w szczególności ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. i rozporządzenia ogólnego o ochronie danych osobowych (Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04),do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności. Ponadto dane będą przechowywane przez okres przedawnienia roszczeń celem ewentualnego wykazania prawidłowego ich przetwarzania. Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny. Brak zgody na przetwarzanie danych osobowych uniemożliwia świadczenie usług lub kontakt z Państwem. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, sprostowania, usunięcia, jak również ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania oraz przeniesienia danych.
  Przysługuje Państwu również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego dla przetwarzania danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.
  Państwa zgoda może być wycofana w dowolnym momencie, nie wpływa to na wcześniejszą zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych osobowych. Dane kontaktowe do Administratora Państwa danych osobowych są takie jak na wstępie, dodatkowo można się skontaktować poprzez formularz kontaktowy pod adresem https://abukowska.pl